Malby:

Otěruvzdorné bílé.

Výtahy a schodiště:

Osobní výtah, 5 stanic, pro osoby se sníženou pohyblivostí a orientací. Schodiště jsou dvouramenné s mezipodestou.

Zdravotně technické instalace:

Vodovodní potrubí plastové, zařizovací předměty – baterie stojánková, páková (vany, umyvadla, sprchy), sprchový set chrom, vany a vaničky bílé plast, umyvadla bílá keramická, sifon chrom. WC závěsné bílá keramika, podomítková splachovací nádrž, nástěnné ovládání.

Vytápění:

Centrální vytápění a ohřev TUV z kotelny umístěné v 1 PP pomocí dvojce kondenzačních kotlů o výkonu 2x 45 kW. Desková otopná tělesa včetně termostatického ventilu s hlavicí, žebříková tělesa v koupelnách. Rozvaděč otopné vody s měřičem tepla řízený regulátorem teploty.

Vzduchotechnika:

Větrání koupelen a WC – ventilátory. Příprava pro napojení digestoří (max. 300 m3/hod, externí tlak max. 250 Pa) v prostoru kuchyní. Příprava pro montáž klimatizace jednotek ve 4. nadzemním podlaží. Garáže je větraná nuceně s odtahem na střechu, prostory sklepních kójí jsou také nuceně větrány, detektor CO, světelná tabule.

Elektro silnoproud:

Rozvaděče, svítidla – společné prostory. Elektroměry pro jednotlivé byty na chodbách.

Elektro slaboproud:

Sdružená televizní anténa, anténa pro příjem pozemních stanic a příprava pro satelitní příjem. V každé obytné místnosti sdružená zásuvka pro TV, SAT, data. Příprava pro domácí videotelefon, u vstupu do domu tablo s kamerou, v bytech hlasový komunikátor.

Kuchyně:

Příprava pro napojení kuchyňské linky (voda, kanalizace, VZT, elektroinstalace).

Standard je pouze informativní a obecný, může se měnit dle typu bytu.

Obecně:

Bytový dům s jedním podzemním a čtyřmi nadzemními podlažími. Bytový dům má jeden vstup pro pěší a jeden vjezd pro auta. Nejvyšší podlaží je ustupující s terasami. Většina bytů má balkón nebo terasu, byty v přízemí většinou s terasou. Ke všem bytům je přirazen minimálně jedno parkovací stání v podzemí nebo na terénu. Objekty jsou napojeny na inženýrské sítě: vodovod, kanalizaci, silnoproud, plyn.

Konstrukce svislé:

Konstrukce domu je stěnová z monolitického železobetonu s vyzdívkami.

Konstrukce vodorovné:

Železobetonové stropy.

Povrchy vnitřní:

Stropy – sádrová omítka, Stěny – sádrová omítka

Povrchy vnější:

Vnější kontaktní zateplovací systém (ETICS). Povrchová úprava je bílá omítka. V nejvyšším podlaží může být provětrávaná fasáda.

Podlahy v bytech:

Samonivelační anhydritové potěry.

Podhledy v bytech:

Sádrokartony jen v sociálních zařízeních.

Práce truhlářské:

Okna jsou dřevěná, typ Eurookno, systémové z lepených lamel, v barvě antracit. Vstupní dveře do bytů bezpečnostní s požární odolností. Kování je klika s koulí. Dveře vnitřní plné nebo prosklené, hladké bílé, obložková zárubeň, kování.

Konstrukce zámečnické:

Poštovní schránky, čistící zóna ve vstupu do domu – vše v společných prostorech domu, zábradlí.

Dlažby:

Keramická dlažba 60x60cm – sociální zařízení, technická místnost v bytech. Betonová dlažba 60x40cm, tl. 40 mm – Terasy a balkony

Obklady:

Keramický obklad 30x60cm – sociální zařízení (obloženo do výše obložek dveří a na WC do výšky 150 cm).

Podlaha obytných místností:

Třívrstvá dřevěná lamela tl. 13 mm s dubovým povrchem.

Višnovka - Bytové domy Horoměrice